10 Şubat Ehliyet Sınav Soruları ve Cevapları

10.894
A+
A-

10 Şubat Ehliyet Sınav Soruları

10 Şubat 2018 ehliyet sınav soruları açıklandı.

www.google.com


Aşağıdaki linklerden soruları online olarak çözebilirsiniz.
10 Şubat ehliyet sınavı ilk yardım soruları


Ehliyet sınav sorularını pdf olarak indirebilirsiniz.

K Kitapçığı Soru ve Cevap Anahtarları için tıklayınız.

L Kitapçığı Soru ve Cevap Anahtarları için tıklayınız.

M Kitapçığı Soru ve Cevap Anahtarları için tıklayınız.

N Kitapçığı Soru ve Cevap Anahtarları için tıklayınız.


 2018 yılı için ilk sınav 10 Şubat ehliyet sınavıdır. Bu sınavda adaylara 50 soru yöneltilecektir. Bu sorulardan 23 tanesi trafik ve çevre soruları, 12 tanesi ilk yardım soruları, 9 tanesi araç tekniği soruları ve 6 tanesi de trafik adabı sorularıdır. 10 Şubat ehliyet sınav soruları yayınlanır yayınlanmaz sitemizde duyurulacaktır.

www.google.com

10 şubat 2018 ehliyet sınav sonuçları

10 Şubat Ehliyet Sınav Soruları

Bu yazımızda sizlere 2018 yılının ilk ehliyet sınavı olan 10 şubat 2018 ehliyet sınavına nasıl hazırlanmanız gerektiğini aktaracağız. Öncelikle, ehliyet sınavına girecekler için en iyi yöntem, kayıt olduğunuz sürücü kursunda verilen derslere eksiksiz olarak katılmak olacaktır. Çoğu kişinin önemsemediği bu ayrıntı ile, aslında onlarca kitaptan öğrenemeyeceğiniz bazı ufak detayları bile sürücü kursunda öğrenerek sınavdan geçmenizi kolaylaştıracaktır. Bazı şeylerin kitaptan okuyarak öğrenilmeyeceğini unutmayın. Böyle durumlarda dersleri veren öğretmenler sizlere açıklayıcı şekilde yardımcı olacaklardır. Örneğin motor dersi, siz kitaptan motor kısmında yer alan parçaları görebilirsiniz ama unutmayın ki pratik yapmak her zaman teoriden daha önemlidir. Sürücü kursunda öğretmenin size parçaları birebir göstermesi sayesinde sınavda gördüğünüz an işaretleyip geçeceksiniz.

10 şubat ehliyet sınav başvuru 300x250 - 10 Şubat Ehliyet Sınav Soruları ve Cevapları

Kursun yanında sizlere kurs tarafından verilen kitaplardaki ve internet üzerinden de kolayca bulacağınız ehliyet sorularını çözmenin büyük faydası olacaktır. Bunların yanında yine internetten daha önceki dönemlerde sorulan ehliyet sınav sorularını da kolaylıkla bulup onları da çözebilirsiniz. Geçmiş dönemlerde sorulan soruları çözerken, soruların büyük çoğunluğunun birbirine benzer sorular olduğunu fark edeceksiniz. Bu anlamda soruları ezberlemek yerine soruların mantığını anlamaya çalışmanız size büyük kolaylık sağlayacaktır.

Sitemizde yer alan çıkmış sınav sorularını günlük birer kez çözmeniz size ekstra fayda sağlayacaktır. Genel olarak MEB’in soru havuzu benzer soruları içeriyor. Bu soruları çözdüğünüz de sınavda rahat edeceğinizden şüpheniz olmasın. Hatta çok tekrar yaptığınızda bazı soruların sadece şıklarının değiştiğini bile görebileceksiniz. Bu durumda 1 dakika bile sürmeden diğer soruya geçeceksiniz. Unutmayın sınavda süre önemlidir. Ne kadar çok soru çözerseniz o kadar sorular aşina olursunuz.

Diğer bir konu ise sitemizde yer alan ehliyet sınavı ders notları kısmından ehliyet sınavına hazırlık yapabilirsiniz. Aşağıdaki linkten sayfamıza ulaşabilir ve mesai arasında ve ya yolda bile ehliyet ders notlarını gözden geçirerek sınava kolayca hazırlanabilirsiniz.

10 Şubat ehliyet sınav soruları meb tarafından sınav sonrası yayınlandığı an sitemizden duyuru yapılacak ve 10 şubat ehliyet sınav soruları sisteme yüklenecektir.

www.google.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 9 YORUM
 1. Sevgi dedi ki:

  Ehliyette en önemli düşünmek ve hiç acele etmememk

 2. erol dedi ki:

  bu çok kolay dı diyenler alayı sallıyo nesi kolaydıı madem kolaydı 50 soruda 50 sini niye bilemedin ozaman tahsilin lise yada üniversite ise zorlanmaman doğal ilk ve orta dereceli tahsilliler zorlanıyor genelde allah herkesin yardımcısı olsun ben 3 cü sınavıma girdim ve geçtim sonunda şükürler olsun

 3. Saido dedi ki:

  Yaw çok kolay sorular ulan bu sorulardan kalan olursa yazıklar olsun ben tek sınavdan aldım ehliyeti ve hiç zorlanmadan hemde ve az önce soruları tekrar çözdüm tek seferde 85 aldım 2 yıl önce aldım ehliyeti ama sorularınızı tek seferde çözdüm nasıl sınavdan kalıyorsunuz anlamıyorum ki çok basit ehliyet almak

 4. Müge dedi ki:

  82 ile geçtim șimdi baktım

 5. Dursun dedi ki:

  Ben geçtim mi acaba

 6. Emre dedi ki:

  37 doğru merakla bekliyorum hesaplamalarım umarım doğru çıkar

 7. Poyraz dedi ki:

  Güneş kardeşim trenin buyuklugu kucukluguyle alakasi yok kontrolsuz demir yoluydu çarpi şeklinde bir veya iki cizgi olsaydi tek yada çift kontrolu demir yolu olacakti

 8. Gunes dedi ki:

  Arkadaşlar herkes konturolsuz demir yolu diyor trenin büyüklüğünü gördünüz mü ayrıca trendenden dumanda çıkmıyordu geçen sınavda çıkmıştı yani hemzemin geçitle oluşan kavşak