10 Şubat Ehliyet Sınavı Başvuru Bilgileri

1.550
A+
A-
10 Şubat Ehliyet Sınavı Başvuru Bilgileri

10 Şubat Ehliyet Sınavı Başvuru Bilgileri

10 Şubat Ehliyet sınavı başvuru tarihleri nedir? 10 Şubat Ehliyet sınav ücreti ne kadar ve nereye yatırılacak? 10 Şubat ehliyet sınavına nasıl başvurulur? 10 Şubat ehliyet sınavında kaç soru sorulacak? 10 Şubat Ehliyet sınavı başvuru şartları nedir? Ehliyet sınavında başarılı olmak için kaç doğru yapmak gerekir?

10 Şubat Ehliyet sınavı başvuru tarihleri nedir?

Ehliyet sınavı başvuru tarihleri MEB tarafından duyurulmuştur. 10 Şubat Ehliyet sınavı için ücret yatırma işlemi son günü ise 19 Ocak 2018’dir. Bu tarihe kadar sınava başvuracak adaylar bankaya ücretlerini yatırmalıdır. Ücreti yatıran adaylar dekontunu kontrol etmeli TC kimlik numarası hatası olmamasına özen göstermelidir. Ayrıca bankadan aldığınız dekontu kesinikle saklayınız. Bu dekont ile sürücü kursunuza başvurarak kaydınızı tamamlayacaksınız. Bir sonraki ehliyet sınavı 20 Mayıs ehliyet sınavıdır.

2018 ehliyet sınav tarihleri için aşağıdaki linki kullanınız.

10 Şubat Ehliyet sınav ücreti ne kadar ve nereye yatırılacak?

Kursiyer, 2018 yılında her sınav dönemi için ayrı ayrı olmak üzere KDV dâhil 75.00 (yetmişbeş) TL MTSKS ücretini T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O, Türkiye Halk Bankası A.Ş. Şubelerinden birine “Kurumsal Tahsilât Programı” aracılığı ile kendi T.C kimlik numarasına göre MTSKS takviminde belirtilen sınav ücreti yatırma süresi içerisinde sınavın adıyla yatıracaktır.

Ehliyet ücretleri hangi bankaya yatırılır?

T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O, Türkiye Halk Bankası A.Ş. şubelerinden birine yatırılabilir.

Ehliyet sınav ücretini yatırdım nasıl sınav başvuru yaparım?

Dönem kaydı kurum tarafından doğru olarak yapılan ilk defa teorik sınava girecek kursiyerin MTSKS başvurusu, kursiyerin kayıt yaptırdığı kurs müdürlüğüne banka dekont/ATM işlem fişini teslim etmesi ve Özel MTSK Modülünde paranın yatırıldığı görülmesinden sonra il/ilçe millî eğitim müdürlüğünün onay vermesi ile gerçekleşecektir.

Ehliyet sınavı başvuru şartları nedir?

Ehliyet sınavı başvuru şartları şunlardır:
Öncelikle ehliyet sınav ücretini yatırmalısınız, daha sonra dekontunuzla sürücü kursuna başvurup ilk aşamayı tamamlayınız. Sürücü kursuna kayıt olduktan sonra kayıtlı olduğu sürücü kursundaki teorik derslere devam ederek bu eğitimleri tamamlayan kursiyerler sınava giriş hakkını elde ederler. Sürücü kurslarında verilen eğitimlere devam etmeniz, size pratiklik kazandıracak ve sınavda işinizi kolaylaştıracaktır.
Dikkat: derslere katılım sağlamayan adayların tespiti halinde sürücü kursu ile ilişiği kesilmektedir.

www.google.com

Ehliyet Sınavını geçmek için kaç doğru yapmak gerekir?

Ehliyet sınavlarında toplamda 50 soru sorulur. Bu 50 sorudan 12’si ilk yardım sorusu, 23 ü trafik ve çevre sorusu, 9 u araç tekniği (eski adıyla motor) sorusu ve 6 tanesi de müfredata yeni eklenen trafik adabı sorusudur. Bu soruların her biri 2 puan değerindedir. Sınavı geçiş notu olan 70 i yakalamak için 35 adet ehliyet sınav sorusuna doğru cevap vermeniz gerekecektir.

Arama Terimleri: ehliyet sorulari
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. nihat dedi ki:

    23 aralik 2017 sinav sonucu