20 Mayıs 2017 Ehliyet Sınavı Sonuçları

627
A+
A-
20 Mayıs 2017 Ehliyet Sınavı Sonuçları

 

20 Mayıs 2017 Ehliyet Sınav Sonuçları

20 Mayıs 2017 Ehliyet Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Merkezi olarak yapılan sınavın sonuçlarını hemen öğrenmek mümkün olmamaktadır. Sınav sonuçları genel olarak sınavın yapıldığı tarihten 10-12 gün sonra açıklanır. Ancak bu süre araya resmi tatil ve bayramların girmesiyle biraz uzayabilir. 20 Mayıs 2017’de yapılan ehliyet sınavı sonuçlarının normal şartlarda 1 – 2 Haziran tarihlerinden açıklanması beklenmektedir.

20 Mayıs 2017 Ehliyet Sınavında Başarılı olanlar sınav sonuçlarının açıklanmasından sonra yapılacak direksiyon sınavına girmeye hak kazanacaklardır. Direksiyon sınav tarihleri yazılı sınav sonuçlarının açıklanmasından sonra belli olacaktır. Bu yüzden adayların internet üzerinden ve kurs yerlerinden direksiyon sınav tarihlerini takip etmeleri gerekmektedir.

Sınavda Başarısız Olanlar Ehliyet Sınavına Kaç Kere Girebilir?

Sınava giren tüm adayların 4 defa yazılı (teorik) sınava, 4 defa da direksiyon sınavına girme hakları bulunmaktadır. Adaylar mazeretsiz şekilde sınava girmezlerse sınava girme haklarından bir tanesini kaybetmiş olurlar. Sürücü adayı 4 defa girdiği sınavların hepsinden başarısız olursa kursa tekrar gitmek zorunda kalır. Eğer direksiyon sınavında aday 4 defa başarısız olmuşsa bu sefer de eğitim ücretini ödeyerek, zorunlu eğitim saatini doldurarak 4 defa daha sınava girme hakkı tanınacaktır. Bütün bunlardan sonra adayın toplamda 4+4 yani 8 defa direksiyon sınavına girme hakkı vardır. Hiçbir şekilde sınavı geçemeyen adayların ehliyet alması mümkün olmaz.

İlginizi Çekebilir:  20 Mayıs Ehliyet Sınav Sonuçları Sorulama Ekranı

20 Mayıs 2017 Ehliyet Sınav Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

20 Mayıs 2017 Ehliyet Sınavı sonuçlarını Milli Eğitim Bakanlığı’nın sitesinden Vatandaşlık numarası ile sorgulatabilirsiniz. Şu anda itibariyle sınav sonuçlarının 1 ya da 2 Haziran tarihlerinde açıklanması ön görülmektedir.

Bundan sonraki teorik ehliyet sınavları 29 Temmuz 2017, 7 Ekim 2017 ve 23 Aralık 2017 tarihlerinde yapılacaktır. Her sınavı izleyen günlerde sonuçların açıklanmasını müteakip direksiyon sınav tarihleri de açıklanacaktır. Bulunduğunuz ilçedeki yoğunluğa bağlı olarak direksiyon sınavının ne zaman olacağına dair açıklama süresi de uzayabilir. Böyle durumlarda eğitim aldığınız sürücü kursu ile bağlantıda kalarak direksiyon sınavını kaçırma olasılığını en aza indirebilirsiniz. Çoğu ehliyet kursu, kursiyerlerini kısa mesaj yoluyla önceden bilgilendirmektedirler.

 

20 Mayıs ehliyet sınav soruları için tıklayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Abdullah dedi ki:

  Saat kaçta belli olacak

  1. admin dedi ki:

   Abdullah Bey sonuçlar açıklandı. Şu linkten habere ulaşabilirsiniz.

   https://www.ehliyetsinavsorulari.org/20-mayis-ehliyet-sinav-sonuclari-sorulama-ekrani/