20 Mayıs Ehliyet Sınav Soruları

1.853
A+
A-
20 Mayıs Ehliyet Sınav Soruları

20 Mayıs Ehliyet Sınav Soruları Açıklandı

Soruları indirmek için aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz.

1. Grup: K Kitapçığı, L Kitapçığı, M Kitapçığı, N Kitapçığı

2. Grup: K Kitapçığı, L Kitapçığı, M Kitapçığı, N Kitapçığı

Soruların tamamını MEB sayfasından indirmek için tıklayınız.

 

Online olarak çözmek için tıklayınız.

2017 yılının ikinci ehliyet sınavı 20 Mayıs 2017’de yapıldı. Binlerce adayın katıldığı sınavda toplam olarak 50 soru soruldu. Sınavda sorulan her sorunun 2 puan olduğu sınavda toplamda 35 soruyu doğru cevaplayan ve 70 puana ulaşan adaylar sınavda başarılı olacaklar. Çoğu sınavda olduğu gibi bu sınavda verilen yanlış cevapların doğru cevapları götürmesi gibi bir olay söz konusu değildir

20 Mayıs 2017 Ehliyet Sınavın Hangi Sorular Soruldu?

20 Mayıs 2017 Ehliyet Sınavında adaylara 12 adet ilk yardım bilgisi, 23 adet trafik ve çevre bilgisi, 9 adet motor bilgisi ve 6 adet trafik adabı olmak üzere toplamda 50 soru soruldu. Adaylardan 60 dakika içinde bu 50 soruya cevap vermeleri istendi. Bu 50 sorunun en az 35’ini doğru cevaplayarak 70 puan alana adaylar 20 Mayıs 2017 Ehliyet Sınavını geçmiş ve direksiyon sınavına girmeye hak kazanmış olacaklardır.

Çoğu adayın puanını yanlış hesaplamasına sebep olan yanlışların doğruları götürmediği bu sınav, 4 şıktan oluşan çoktan seçmeli sorulardan oluşmaktadır. Sınavı kazandıkları resmi olarak açıklanan adaylar bir sonraki adım olan direksiyon sınavına girmeye hak kazanmış olacaklardır.

20 Mayıs 2017 Ehliyet Sınav Soruları ve cevap anahtarına ulaşmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:

http://odsgm.meb.gov.tr/www/genel-mudurlugumuzce-20-mayis-2017-tarihinde-yapilan-motorlu-tasit-surucu-kursiyerleri-sinavinin-soru-kitapciklari-ve-cevap-anahtarlari/icerik/247

Direksiyon Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

Ehliyet sınavında en az 70 puan alan adaylar direksiyon sınavına girmeye hak kazanırlar. Direksiyon sınavları, yazılı sınav sonuçlarının açıklanmasına müteakip belirlenen tarihlerde yapılır. Bu sebeple, yazılı sınav sonuçlarının açıklandığı tarihlerle bağlantılı olarak direksiyon sınav tarihlerinin de ne zaman yapılacağı netlik kazanır. Ayrıca yoğunluğa bağlı olarak da sınav tarihleri değişkenlik göstermektedir. Artık direksiyon sınavları eskiye nazaran çok daha titizlikle yapılmaktadır. Konuyla ilgili olarak sürücü kurslarının size vereceği direksiyon eğitimlerini aksatmadan almanız yararınıza olacaktır.

Direksiyon Sınavı Ücretleri Ne Kadar?

Yazılı sınavdan başarılı oldunuz ve direksiyon sınavına girmeye hak kazandınız. Peki direksiyon sınavına girmek için ne kadar ücret ödemek gerek? Yazılı sınav için 70 TL, direksiyon sınavı için ödeyeceğiniz ücret ise 80 TL’dir.

 

Arama Terimleri: ehliye mayis sinavi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.