Çıkmış Ehliyet Sınav Soruları Çöz

3.501
A+
A-

Çıkmış ehliyet sınav sorularına buradan ulaşabilirsiniz. E-sınav ve elektronik ehliyet sınavına adaylar için çıkmış ehliyet sınav soruları. Elektronik ehliyet sınavı ve e-sınav hazırlık platformu.

Çıkmış Ehliyet Sınav Soruları Çöz

Çıkmış E-Sınav Ehliyet Soruları (Elektronik Ehliyet Sınavı)

MEB elektronik ehliyet sınav sorularını yayınlamayı durdurmasından sonra adaylar için en büyük sorun çıkmış ehliyet sınav sorularına ulaşamaması oldu. MEB tarafından yapılan önceki açıklamalarda 2018 yılında 5 adet ehliyet sınavı (merkezi) yapılacağı duyurulmasına rağmen, 3 adet ehliyet sınavı merkezi olarak gerçekleştirilmiş, kalan 2 ehliyet sınavının ise elektronik ortamda yapılmasına karar verilmiştir. Tüm ülkede hazırlanan elektronik ehliyet sınav merkezlerinde, adaylar artık merkezi sınav tarihlerini beklemeden e-sınav başvurusu yapabilir ve hemen sınava girebilir. 20 Ekim ehliyet sınavı ve 22 Aralık ehliyet sınavı merkezi olmayacak, her aday kendine verilen tarihte e-sınav ehliyet sınavına girecektir.

Daha önceki yıllarda MEB tarafından merkezi olarak sınavlar yapılmakta ve sorular 1 hafta içinde açıklanmaktaydı. Malesef e-sınav ile MEB soruları yayınlamayı durdurdu. Adayların aleyhine olan bu durumda, geçmiş ehliyet sınav sorularına ulaşmak güçleşti. Ehliyetsınavsoruları.Org olarak, daha önceki sınavlarda soruları hemen yayınlayarak, sınava girecek adayların benzer sorular çıktığında zorlanmadan yapmaları için çaba göstermiştik.

MEB’in elektronik ehliyet sınav sorularını yayınlamayı durdurmasından sonra adaylar için en büyük sorun çıkmış ehliyet sınav sorularına ulaşamaması oldu. Bizde çıkmış sınav sorularından ehliyet denemeleri oluşturarak bir nebze de olsa adayları sorulara hazırlamayı düşündük. Ehliyet deneme sınavlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Çıkmış ehliyet sınav soruları, 2018 – 2017 – 2016 yıllarında sorulan tüm ehliyet sorularını kapsamaktadır. Bu kategoride ister 50 soru şeklinde isterseniz kategori halinde sınav sorularını çözebilirsiniz. Bu sorulara göz atmanız sizin için faydalı olacak, sınavda benzer soruları daha pratik yapmanızı sağlayacaktır.

E-sınav (Elektronik ehliyet sınavı) başvuru nasıl yapılır?

Sürücü kursuna kayıt yaptırarak sorumlu olduğu derslerin eğitimlerini tamamlayan tüm adaylar ile halen yazılı sınavda sorumluluğu devam eden adaylar e-sınav başvurusu yapabilir.

E-sınavda kaç soru sorulur?

Sınavda adaylara 50 soru sorulur. İlk yardım derslerinden 12 soru, trafik ve çevre derslerinden 23 soru, araç tekniği derslerinden 9 soru ve trafik adabı derslerinden 6 soru sorulmaktadır.

E-sınav süresi nedir?

Elektronik ehliyet sınavı, yazılı sistemin tersine 45 dakika sürmektedir. Yazılı olarak yapılan sınavlar 60 dakika idi.

E-Sınava kaç kez katılabilirim? Kaç kez kalırsam dosyam yanar?

Elektronik ehliyet sınavına girecek olan adaylara 4 hak verilir. 4 hakkında da sınavı geçemeyen adaylar tekrar dosya açtırmak zorunda kalacaktır.

E-sınava başvurdum, sınav tarihini değiştirebilir miyim?

e-Sınav başvurusunda bulunup randevusu onaylanan kursiyer randevu sistemi tarafından belirlenen e-sınav tarihinden en az 4 (dört) gün önce randevusunu değiştirebilir. e-Sınav randevusu olan ve sınava girmeyen kursiyerin 1 (bir) sınav hakkı kullanılmış sayılır. Kursiyerin, sınav gününde sınava giremeyeceğini gösterir doktor raporu varsa ve belgelendirmiş ise 4 (dört) yazılı (test) ve 4 (dört) direksiyon eğitimi dersi uygulama sınav hakkı bittikten sonra girmediği sınav için 1 (bir) hak daha kullanabilir.

E-sınavda başarısız oldum diğer sınava ne zaman girebilirim?

Adaylar, katıldığı e-sınav uygulamasında başarısız olması durumunda en erken 15 (onbeş) gün, en geç kırk beş (45) gün içinde randevu alarak sınava girmek zorundadır. Belirtilen süre içerisinde sınava girmeyen kursiyer 1 (bir) sınav hakkını kullanmış sayılır.

Elektronik ehliyet sınavında hangi konulardan sorumluyum?

e-Sınava girecek kursiyerler sertifika türlerine göre; “M”, “A1”, “A2”, “A” ,“B1” “B”“D1” “D” “C1” “C” ve “F” sertifika sınıfı türlerine ait;

    • İlk Yardım
    • Trafik ve Çevre
    • Araç Tekniği
    • Trafik Adabı

derslerinden sorumlu olacaktır.

Arama Terimleri: 30 04 2019 da çikmiş a2 sinav sorulari, b sınıfı 2019 ehliyet test çöz, güvenli trafik çıkmış sınav çöz

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.