21 Nisan 2018 Ehliyet Sınavı Trafik Adabı Soruları

Bu kısımda 21 nisan 2018 ehliyet sınavında çıkan trafik adabı soruları yer almaktadır. sizlere 6 soru sorulmuştur. Toplam süreniz 6 dakikadır. Başarılar

/6
1 oylar, 5 ort
0

Soru Sayısı: 6

Süreniz: 6 Dakika

Maalesef süreniz bitti.


21 Nisan 2018 Ehliyet Sınavı Trafik Adabı Soruları

1 / 6

I. Trafikteki bütün kuralların nedenini öğrenir.
II. Araç kullanırken yapacağı bir kural ihlalinin sonucunda sadece maddi ceza olduğunu düşünür.
III. Trafik içinde yapacağı bir kural ihlalinde, kendisinin ya da sevdiklerinin canını tehlikeye attığının farkında değildir.

Yukarıdakilerden hangileri trafik adabına sahip olan bir sürücü için söylenebilir?

2 / 6

Aşağıdakilerden hangisi trafikte bireye yapılan hak ihlallerindendir?

3 / 6

Öndeki araç yol kenarına park etmeye çalışırken arkadan gelen diğer aracın onu beklemesi durumu, trafikte aşağıdaki değerlerden hangisine sahip olunduğunu gösterir?

4 / 6

Aşağıdaki değerlerden hangisine sahip olan sürücü, yoğun trafikte bir dizi hâlinde gitmekte olan diğer sürücülerin önlerine geçip trafiği daha da sıkışık hâle getirerek yoluna devam etmez?

5 / 6

Ailesi ile birlikte yolculuk yapan bir sürücü, aracını hız limitlerini aşarak sürdüğünde ailesinin hayatını da tehlikeye atmış olacaktır.

Bu sürücü, hız ihlalinden kaynaklanan olası bir kazada sevdiklerinin canını riske atmakla trafikte aşağıdaki değerlerden hangisini yerine getirmemiş olur?

6 / 6

Seyir hâlindeki sürücünün, yaptığı bir hatadan dolayı eliyle veya yüz ifadesiyle diğer sürücülerden özür dilemesi trafikte aşağıdakilerden hangisinin kullanıldığına örnek olur?

Sınavı Değerlendir

One Comment

  1. Anonim dedi ki:

    Ben sinav girecem son hakimi nasil calisam geceyim ban dua ediki geçeyim hepe burda calisimi puhani80aliyoru sinavada olumuyot

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir