29 Temmuz Ehliyet Sınavı Başvuru Bilgileri

776
A+
A-
29 Temmuz Ehliyet Sınavı Başvuru Bilgileri

29 Temmuz Ehliyet Sınavı Başvuru

 

Daha önceden Milli eğitim Bakanlığının yayınladığı duyuruya göre 2017 yılı içerisinde 5 adet ehliyet sınavı yapılacağı bildirilmiştir. Bu sınavların ilki 11 Şubat 2017, ikincisi 20 Mayıs 2017 tarihinde uygulanmış ve ehliyet sınav sonuçları sitemizden duyurulmuştu.

2017 yılı ehliyet sınavı takvimi için tıklayınız.

20 Mayıs ehliyet sınavından sonra ki sınav 29 Temmuz 2017 tarihinde uygulanacaktır. Bu yazımızda 29 Temmuz sınavı başvurusu hakkında bilgilendirme yapacağız.

29 Temmuz 2017 Ehliyet sınavı başvuru tarihleri nedir?

www.google.com29 Temmuz ehliyet sınavı için ücret yatırma tarihleri 22 Mayıs – 11 Temmuz 2017 tarihleri arasındadır. Bu tarihler içerisinde sınava başvuracak adaylar bankaya ücretleri yatırmak zorundadır. Ücreti yatırdıktan sonra dekontunu kesinikle saklayınız. Bu dekont ile sürücü kursunuza başvurarak kaydınızı tamamlayacaksınız.

29 Temmuz 2017 Ehliyet sınav ücreti ne kadar ve nereye yatırılacak?

Her yıl MEB tarafından ehliyet sınav ücretleri belirlenir ve duyurusu yapılır. Meb tarafından 2017 yılı için yapılan duyuru da;

Kursiyer sınav ücretlerini Ziraat, Halkbank ya da Vakıfbank şubelerinden birine yatırabilir açıklamasını yapmıştır. Ayrıca sınav ücreti 2017 yılı her sınavı için 70 TL olarak belirlenmiştir. Para yatırma işlemi sırasında dikkat etmeniz gereken husus T.C. Kimlik numaranızın hatalı olmamasıdır. Bu durumda sorumluluk kursiyere ait olacaktır. Para yatırma işleminden sonra dekontunuzu sürücü kursunuza verip kaydınızı tamamlatmayı unutmayınız.

İlginizi Çekebilir:  29 Temmuz Ehliyet Sınav Sonuçları

29 Temmuz 2017 Ehliyet sınavı başvuru şartları nedir?

www.google.comEhliyet sınavı başvuru şartları, 22 Mayıs – 11 Temmuz 2017 tarihleri arasında ehliyet sınav ücretini yatırarak sürücü kursuna teslim etmek ve kayıtlı olduğu sürücü kursundaki teorik derslere devam ederek bu eğitimleri tamamlayan kursiyerler sınava giriş hakkını elde ederler. Sürücü kurslarında verilen eğitimlere devam etmeniz, size pratiklik kazandıracak ve sınavda işinizi kolaylaştıracaktır.

29 Temmuz 2017 Ehliyet Sınavını geçmek için kaç doğru yapmak gerekir?

Ehliyet sınavlarında toplamda 50 soru sorulur. Bu 50 sorudan 12’si ilk yardım sorusu, 23 ü trafik ve çevre sorusu, 9 u araç tekniği (eski adıyla motor) sorusu ve 6 tanesi de müfredata yeni eklenen trafik adabı sorusudur. Bu soruların her biri 2 puan değerindedir. Sınavı geçiş notu olan 70 i yakalamak için 35 ader ehliyet sınav sorusuna doğru cevap vermeniz gerekecektir.

Sınavı geçmem için nasıl çalışmalıyım?

Öncelikle kursunuzdaki dersleri tamamlayınız. Ardından bir kaç deneme çözerek rahatça sınavı geçebilirsiniz. Bunun için sitemizde yer alan ehliyet sınav soruları bölümünden geçmiş yıllara ait soruları çözebilirsiniz. Özellikle bu yıl gerçekleşen sınavları incelediğinizde bir çok sorunun benzer olduğunu fark edeceksiniz. Ayrıca sitemizde ehliyet sınavı ders notları mevcuttur. O bölümden de eksik derslerinize göz atabilirsiniz.

Herkese Başarılar.

Ehliyet sınav soruları için tıklayınız.

Ehliyet ders notları için tıklayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.