4 Ağustos Ehliyet Sınav Soruları PDF İndir & Online Çöz

3.457
A+
A-

4 Ağustos 2018 ehliyet sınav sorularını pdf olarak indirin, ayrıca 4 Ağustos ehliyet sınavlarını online olarak çözün.

21 Nisan 2018 Ehliyet Sınav Soruları

Pdf İndir veya Online Çöz

2018 yılının üçüncü ehliyet sınavı 4 Ağustos 2018 tarihinde gerçekleştirildi.  Sınav bittikten sonra hafta içi MEB tarafından ehliyet sınav soruları açıklandı. MEB tarafından sorular açıklandıktan sonra aşağıdaki kısımdan ehliyet sınav sorularını pdf olarak indirebilir veya aşağıdaki linkten soruları online olarak çözebilirsiniz.

Not: PDF formatındaki dosyaları cep telefonunuzdan açabilmeniz için pdf açabilen uygulamanın telefonunuzda yüklü olması gerekir. Masaüstü bilgisayarda PDF formatlı dosyayı açabilmek için Acrobat Reader isimli programın yüklenmiş olması gerekiyor. Telefonunuzdan açamıyorsanız 21 Nisan ehliyet sınav sorularını online olarak çözebilirsiniz.

Ehliyet sınavını geçmek için kaç doğru yapmalıyım?

50 Sorudan 35 tanesine doğru cevap vermeniz gerekir. Yani her soru eşit puanda olduğu için 35 * 2 = 70 puan almanız gerekmektedir. Yanlış cevaplar doğru cevapları götürmez. Boş bırakmayın 🙂

Ehliyet sınavını geçtim ne yapmalıyım?

Şimdi ki aşamanız direksiyon sınavına odaklanmak olacaktır. Direksiyon sınav tarihleri sitemizde yer alıyor. Ayrıca direksiyon eğitimi için sürücü kursunuz ile iletişime geçmeniz gerekiyor.

Ehliyet sınavından kaldım ne yapmalıyım?

Bir sonraki sınav Ehliyet sınavı 20 Ekim 2018 tarihinde. İsterseniz o sınavı bekler isterseniz e-sınava girebilirsiniz. E-sınavda her hafta sınava girme şansınız olur(4 hakkınız yanarsa dosyanız yanar) Detaylı bilgi ve randevu için sürücü kursunuz ile iletişime geçiniz.

4 Ağustos 2018 Ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklancak?

2018 yılının üçüncü ehliyet sınavı 4 Ağustos 2018 tarihinde gerçekleştirilecek. MEB tarafından yayınlanan takvime göre 4 Ağustos ehliyet sınav sonuçları, 16 Ağustos 2018 (perşembe) tarihinde açıklanacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.