7 Ekim Ehliyet Sınav Sonuçları

2.072
A+
A-

7 Ekim Ehliyet Sınav Sonuçları Sorgulama Ekranı

MEB tarafından yayınlanan takvime göre 7 Ekim ehliyet sınav sonuçları19 Ekim 2017 Perşembe  açıklanması lazımdı.

Sonuçlar 20 Ekim tarihinde açıklandı.

Uygulamamızı indirmek için tıklayınız.

Ehliyet sınav sonucunu öğrenmek isteyen adaylar buraya tıklayarak MEB’in sayfasına gitmeli, ardından aşağıdaki gibi açılan sayfaya T.C. Kimlik numaralarını hatasız şekilde girmelidir.

2017 yılının 4.  ehliyet sınavı 7 Ekim tarihinde yapıldı. Daha önceki ehliyet sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihleri sitemizden duyurmuştuk. Sınava katılan adaylara en hızlı şekilde sınav sonuçlarını ve sonuçların açıklanacağı tarihi duyurmaya çalışacağız.

7 Ekim ehliyet sınavında 50 soru sorulacak, bunlar trafik ve çevre, araç tekniği, ilk yardım ve trafik adabı konularını kapsayacaktır. Çıkacak olan 50 sorudan 35 ine doğru cevap verenler başarılı sayılacak ve Direksiyon sınavına girmeye hak kazanacaklar.

7 Ekim ehliyet sınav soruları sayfası için tıklayınız.

 

www.google.com

Daha sonra alt kısımda yer alan “Güvenlik Kodu”  bölümüne yanda çıkan rakam ve sayıları (büyük küçük harf dikkat ederek) doğru şekilde yazdıktan sonra sonuçlarına ulaşabilecektir.

Ehliyet Sınavından Başarılı Olmak için Kaç Doğru Yapmalıyım?

50 sorudan 35 ini yapan adaylar 70 puan alacak ve sınavda başarılı sayılacaktır. Sitemizde yer alan geçmiş sınavlara ait soruları bir kez olsun çözmeniz size fayda sağlayacaktır.

7 Ekim ehliyet sınavından sonraki sınav ne zaman?

7 Ekim ehliyet sınavından başarılı olamayan adaylar için yılın son sınavı 23 Aralık 2017 tarihinde yapılacaktır. Umarım başarılı olmuşsunuzdur ?

Sonuçları yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek yazılarımız:

Ehliyet sınav soruları için tıklayınız.

Direksiyon sınav tarihleri için tıklayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.