7 Ekim Ehliyet Sınavı Başvuru Bilgileri

1.068
A+
A-
7 Ekim Ehliyet Sınavı Başvuru Bilgileri

7 Ekim Ehliyet Sınavı Başvuru Bilgileri

2017 Yılının 4. sınavı 7 Ekim 2017 tarihinde uygulanacaktır. Bu yazımızda sizler için şu soruları cevaplandıracağız. 7 Ekim Ehliyet sınavı başvuru tarihleri nedir? 7 Ekim 2017 Ehliyet sınav ücreti ne kadar ve nereye yatırılacak? 7 Ekim ehliyet sınavına nasıl başvurulur? 7 Ekim ehliyet sınavında kaç soru sorulacak? 29 Temmuz 2017 Ehliyet sınavı başvuru şartları nedir? Ehliyet sınavında başarılı olmak için kaç doğru yapmak gerekir? 2017 ehliyet sınav tarihleri için aşağıdaki linki kullanınız.

Ehliyet sınav takvimi

7 Ekim 2017 Ehliyet sınavı başvuru tarihleri nedir?

Ehliyet sınavı başvuru tarihleri MEB tarafından duyurulmuştur. 7 Ekim ehliyet sınavı başvuru için ücret yatırma tarihleri 17 Temmuz‘da başlıyor. Son ödeme günü ise 15 Eylül 2017’dir. Bu tarihler içerisinde sınava başvuracak adaylar bankaya ücretlerini yatırmalıdır. Ücreti yatıran adaylar dekontunu kontrol etmeli TC kimlik numarası hatası olmamasına özen göstermelidir. Ayrıca bankadan aldığınız dekontu kesinikle saklayınız. Bu dekont ile sürücü kursunuza başvurarak kaydınızı tamamlayacaksınız.

7 Ekim 2017 Ehliyet sınav ücreti ne kadar ve nereye yatırılacak?

Ehliyet sınav ücretleri Meb tarafından belirlenir ve yıl başında tebliğ edilir. 2017 yılı için yapılan duyuru da;

“Kursiyer sınav ücretlerini Ziraat, Halkbank ya da Vakıfbank şubelerinden birine yatırabilir açıklamasını yapmıştır. Ayrıca sınav ücreti 2017 yılı her sınavı için 70 TL olarak belirlenmiştir” denmektedir. Ayrıca “Para yatırma işlemi sırasında dikkat etmeniz gereken husus T.C. Kimlik numaranızın hatalı olmamasıdır. Bu durumda sorumluluk kursiyere ait olacaktır. Para yatırma işleminden sonra dekontunuzu sürücü kursunuza verip kaydınızı tamamlatmayı unutmayınız.”

7 Ekim 2017 Ehliyet sınavı başvuru şartları nedir?

Ehliyet sınavı başvuru şartları şunlardır:

Öncelikle 17 Temmuz ve 15 Eylül 2017 tarihleri arasında ehliyet sınav ücretini yatırmalısınız, daha sonra dekontunuzla sürücü kursuna başvurup ilk aşamayı tamamlayınız. Sürücü kursuna kayıt olduktan sonra kayıtlı olduğu sürücü kursundaki teorik derslere devam ederek bu eğitimleri tamamlayan kursiyerler sınava giriş hakkını elde ederler. Sürücü kurslarında verilen eğitimlere devam etmeniz, size pratiklik kazandıracak ve sınavda işinizi kolaylaştıracaktır.

Dikkat: derslere katılım sağlamayan adayların tespiti halinde sürücü kursu ile ilişiği kesilmektedir.

Ehliyet Sınavını geçmek için kaç doğru yapmak gerekir?

Ehliyet sınavlarında toplamda 50 soru sorulur. Bu 50 sorudan 12’si ilk yardım sorusu, 23 ü trafik ve çevre sorusu, 9 u araç tekniği (eski adıyla motor) sorusu ve 6 tanesi de müfredata yeni eklenen trafik adabı sorusudur. Bu soruların her biri 2 puan değerindedir. Sınavı geçiş notu olan 70 i yakalamak için 35 adet ehliyet sınav sorusuna doğru cevap vermeniz gerekecektir.

Ehliyet sınavı hazırlık sayfamıza göz atmayı unutmayınız.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.