Aralık 2019 Ehliyet Sınavı Soruları: E-sınav Soruları

Elektronik ( E-sınav) Sınavı Hazırlık

2019 Aralık ayı Elektronik ehliyet sınav soruları, bilindiği üzere 2018 yılı sonlarından itibaren MEB ehliyet sınavlarını elektronik ortamda uygulamaktadır.

E-sınavlarda adaylar sorulara bilgisayar, tablet üzerinden cevap vermekte ve sınav sonunda sonuçlarını anında öğrenebilmektedir.

Son merkezi ehliyet sınavı 2018 yılında 4 ağustos tarihinde gerçekleşmiş ve bu sınavın sorularını MEB yayınlamıştır. Bu sınavdan sonra merkezi sınav yerine e-sınav gerçekleştirilmiş ve artık sorular yayımlanmamaktadır.

2019 Aralık Ayı Ehliyet Soruları

Sizler için geçmiş yıllarda çıkmış ehliyet sınav sorularını (2018-2017-2016) test haline getirdik.

Ayrıca bu sınavlar haricinde sizler için ehliyet denemeleri oluşturduk. Her geçen gün ehliyet denemelerini artırıyoruz. Kendinizi deneyerek sınava hazır olup olmadığınızı test edebilirsiniz.

Aralık 2019 E-sınav tarihleri nedir?

Buna net cevap vermek mümkün olmadığı gibi genelde haftasonları e-sınav merkezlerinde yapılmaktadır. Bu detayı sürücü kursunuzdan öğrenebilir sınav giriş belgenizi sürücü kursunuzdan alabilirsiniz.

Ehliyet Soruları Yayınlanıyor mu?

Malesef e-sınav ehliyet sorularına ulaşamazsınız, Nisan ayı içerisinde ehliyet sınavına katılan adaylar hatırladıkları soruları yorum kısmına yazabilirsiniz. Böylece diğer arkadaşlarınız da hangi tarzda sorular geldiğini öğrenebilir. Herkese başarılar dileriz.

Ehliyet sınavını geçmek için kaç doğru yapmalıyım?

50 soru içerisinden 35 tanesine doğru cevap vermeniz halinde sınavdan 70 puan alırsınız ve direksiyon sınavına girmeye hak kazanırsınız.

Direksiyon sınavı ile ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

https://youtu.be/XzoPsJiCky4
çıkmış ehliyet sınav soruları çöz
elektronik ehliyet sınav soruları
aralık 2019 ehliyet sınavı soruları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir