Ehliyet Sınav Soruları 2020 – Ehliyet Hazırlık

Ehliyet sınavı soruları 2020 yılında ehliyet sınavına hazırlanan adaylar için hazırlanmış dev kaynak. Tüm detayları bulabilirsiniz. Çıkmış sınav soruları, ehliyet deneme sınavları, ehliyet ders notları.

Ehliyet Sınav Soruları 2020

Ehliyet sınav soruları 2020 yılında ehliyet sınavına hazırlanan adaylar için hazırlanmış bir sayfadır. Önceleri merkezi bir sınav olan ehliyet sınavı, 2018 yılında MEB tarafından yapılan açıklama ile tüm illerde elektronik sınav şeklini aldı. Yani tüm illerde artık elektronik sınavlar uygulananıyor.

Bu süre zarfında ehliyet sınavına hazırlanan adaylar ehliyet sorularını merak ediyor. Malesef artık ehliyet sınavında çıkan sorular yayınlanmıyor.

Kolay bir sistem olan e-sınav, adaylar için en büyük eksisi sorulara ulaşamama sıkıntısı oldu. Eskiden tüm sorular 1-2 hafta içinde MEB tarafından açıklanır ve herkese duyurulurdu.

Sitemiz de soruları online test haline getirip ziyaretçilerine sunardı. En son yayınlanan sorular 4 Ağustos 2018 ehliyet sınavına aittir.

Adaylar artık ehliyet sınavı çıkmış soruları yerine eski yıllarda sorulan sorulardan oluşturduğumuz ve her geçen gün sayısını artırdığımız ehliyet deneme sınavları ile hazırlanmaya devam edebilir.

Çıkmış Ehliyet Sınav Soruları

2019 – 2018- 2017- 2016 yıllarına ait ehliyet sınav soruları test haline getirildi ve adayların hazırlık yapması, kendini ölçmesi amacıyla sisteme yüklendi.

Bu sorulara ait linkler aşağıda yer almaktadır. Dilerseniz çıkmış soruları dilerseniz ehliyet denemelerini çözerek eksiklerini giderebilirsiniz.

# Eksik bulduğunuz konuları ehliyet ders notları paylaştığımız kısımda tekrar ederek başarı oranınızı artırabilirsiniz.

Ehliyet Deneme Sınavı 2020

Ehliyet Deneme 1Ehliyet Deneme 2
Ehliyet Deneme 3Ehliyet Deneme 4
Ehliyet Deneme 5Ehliyet Deneme 6
Ehliyet Deneme 7Ehliyet Deneme 8
Ehliyet Deneme 9Ehliyet Deneme 10
Ehliyet Deneme 11Ehliyet Deneme 12
Ehliyet Deneme 13Ehliyet Deneme 14
Ehliyet Deneme 15Ehliyet Deneme 16
Ehliyet Deneme 17Ehliyet Deneme 18
Ehliyet Deneme 19Ehliyet Deneme 20
Ehliyet Deneme 21Ehliyet Deneme 22
Ehliyet Deneme 23Ehliyet Deneme 24
Ehliyet Deneme 25Ehliyet Deneme 26
Ehliyet Deneme 27Ehliyet Deneme 28
Ehliyet Deneme 29Ehliyet Deneme 30
Ehliyet Deneme 31Ehliyet Deneme 32
Ehliyet Deneme 33Ehliyet Deneme 34
Ehliyet Deneme 35Ehliyet Deneme 36
Ehliyet Deneme 37Ehliyet Deneme 38
Ehliyet Deneme 39Ehliyet Deneme 40
Ehliyet Deneme 41Ehliyet Deneme 42
Ehliyet Deneme 43Ehliyet Deneme 44
Ehliyet Deneme 45Ehliyet Deneme 46
Ehliyet Deneme 47Ehliyet Deneme 48
Ehliyet Deneme 49Ehliyet Deneme 50

Ehliyet Sınavı Hazırlık

Sizlere tavsiyemiz bol bol tekrar yapmak, hatta çöze çöze soruları ezberlemek. Eski yılların sorularını kıyasladığımızda genel de sınav soruları aynı çerçeveler etrafında dönüyor. Belirli soru kalıpları var, çözdüğünüz denemeler ve sorularda bunu fark edeceksiniz.

Bu kısımları göz aşinalığı yapmak size sınavda fayda sağlayacaktır. Bunu sağlamak için bol bol soru çözmeniz gerekecek.

Çıkmış sınav sorularını indirmek ve bilgisayarınızda veya tabletinizde pdf olarak çözmek isterseniz şu konumuza göz atabilirsiniz.

# Ayrıca trafik işaretlerini ve gösterge işaretlerini de ezberlemeniz gerekebilir.

Şimdi de sizlere merkezi ehliyet sınavı yerine getirilen e-sınav yani elektronik ehliyet sınavı ile ana hatları hakkında ilgili bilgiler verelim. Bu sınav ile ilgili daha detaylı bilgilere yer verilen kılavuz için tıklayın.

Elektronik Ehliyet Sınavı (E-Sınav)

esinav salonu 430x242 - Ehliyet Sınav Soruları 2020 - Ehliyet Hazırlık
örnek: e-sınav salonu

Ehliyet sınavında kaç soru var?

Ehliyet sınavında adaylara İlk Yardım 12 soru, Trafik ve Çevre 23 soru, Araç Tekniği 9 soru ve Trafik Adabı 6 soru olmak üzere toplam da 50 soru sorulmaktadır.

Ehliyet sınavı kaç saat sürüyor?

Elektronik ehliyet sınavı, yazılı sistemin tersine 45 dakika sürmektedir. Yani 50 soruya 45 dakika içerisinde cevap vermelisiniz.

# Yazılı olarak yapılan sınavlarda bu süre 60 dakika idi.

Ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanır?

MEB yayınladığı takvime göre ehliyet sınav sonuçlarını yaklaşık 7-10 gün içerisinde kendi sitesinden açıklamaktadır. Ayrıca sürücü kursları da ehliyet sonuçları hakkında adaylara bilgilendirme yapmaktadır. Ehliyet sınav sonuçları e-devlet sistemi üzerinden de öğrenilebilmektedir.

Artık elektronik ehliyet sınavı uygulanacağı için sınav bittiği andan itibaren adaylar hemen sonuçlarını öğrenebilecektir.

Sınav elektronik olduğu için sınavını bitiren kursiyer, sınav sonucunu salon girişinde bulunan bilgisayardan ya da http://esinav.meb.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numarasını girerek öğrenebilir.

# Ayrıca kursiyerin bağlı bulunduğu sürücü kursu sınava giren kursiyerlerin sonuç listesini alarak kursiyerlere tebliğ edecektir.

Ehliyet sınavında yanlış cevaplar doğrularımı götürür mü?

Adayların, sorulara verdikleri doğru cevap sayıları tespit edilir, yanlış cevaplar dikkate alınmaz. Tespit edilen doğru cevap sayıları dikkate alınarak 100 puan üzerinden hesaplama yapılır.

Ehliyet alabilmek için kaç puan gerekiyor?

Teorik derslerin tamamı için bir sınav yapılarak tek notla 100 tam puan üzerinden değerlendirilir. Sınavda 70 ve üzeri puan alan kursiyerler başarılı sayılır. e-Sınavda her soru puan olarak eşit ağırlığa sahiptir.

Ehliyet sınavında başarısız oldum diğer sınava ne zaman girebilirim?

Adaylar, katıldığı e-sınav uygulamasında başarısız olması durumunda en erken 15 (onbeş) gün, en geç kırk beş (45) gün içinde randevu alarak sınava girmek zorundadır. Belirtilen süre içerisinde sınava girmeyen kursiyer 1 (bir) sınav hakkını kullanmış sayılır.

Ehliyet sınavına kaç kez katılabilirim? Kaç kez kalırsam dosyam yanar?

Elektronik ehliyet sınavına girecek olan adaylara 4 hak verilir. 4 hakkında da sınavı geçemeyen adaylar tekrar dosya açtırmak zorunda kalacaktır.

Son olarak, sınava girecek adaylar geçmiş yıllara ait sınav sorularına ulaşarak daha önceki sınavlarda çıkan sorulara göz atabilirler.

Bu soruların birer kez çözülmesi ehliyet sınavında kolaylık sağlayacaktır. Her ne kadar müfredat değişse de çıkan sorular aşağı yukarı aynı şekilde gelmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.