Ehliyet Sınav Soruları 2018

32.861
A+
A-

2017 ve 2018 yılında çıkmış tüm ehliyet sınav soruları ve cevaplarına ulaşabilirsiniz. Ayrıca elektronik ehliyet sınavına hazırlanan adaylara yöneliktir.

Ehliyet Sınav Soruları

Elektronik ehliyet sınav soruları, 2018 yılında MEB tarafından yapılan açıklama ile merkezi ehliyet sınavları yerine tüm sınavlar elektronik sınav şeklini aldı. Yani tüm illerde elektornik sınavlar uygulanacaktır. Ehliyet sınavına hazırlanan adaylar, geçmiş yıllara ait çıkmış ehliyet sınav soruları ve cevapları ile yine bu sınavlardan hazırlanan Online Ehliyet Testlerini çözerek sınava en iyi şekilde hazırlanabilir.

Ehliyet sınav sorularını çözmek isteyen adaylar sayfanın alt kısmında yer alan linklerden çıkmış ehliyet sorularına ulaşabilir. Ayrıca ehliyet deneme sınavı arayan adaylar da bu kaynaktan yararlanabilir.

Elektronik Ehliyet sınavında kaç soru sorulur?

Ehliyet sınavında adaylara İlk Yardım 12 soru, Trafik ve Çevre 23 soru, Araç Tekniği 9 soru ve Trafik Adabı 6 soru olmak üzere toplam da 50 soru sorulmaktadır. Ehliyet sınav soruları MEB tarafından yayınlandıktan sonra sistemimize eklenmektedir.

Ehliyet sınavına girecek adayların merak ettikleri önemli konulardan biri de değişen müfredattan sonra ehliyet sınavında ne tür sorular sorulacağı olmuştur. MEB tarafından yapılan açıklama ile 2016 yılından itibaren müfredatı değiştirerek sınavda ki soru sayısını 50 ye indirmiş, trafik adabı konusunu sınava dahil etmiştir. Bu değişiklik ile beraber ehliyet sınavında trafik ve çevre konusunda 23 soru, ilkyardım konusunda 12 soru, araç tekniği (eski adı ile motor) konusunda 9 soru ve trafik adabı konusunda 6 soru sorulmaktadır.

ehliyet sınav soruları 2018

ehliyet sınav soruları 2018

Sınava girecek adaylar geçmiş yıllara ait ehliyet sınav sorularına ulaşarak daha önceki sınavlarda çıkan sorulara göz atabilirler. Bu soruların birer kez çözülmesi ehliyet sınavında kolaylık sağlayacaktır. Her ne kadar müfredat değişse de çıkan sorular aşağı yukarı aynı şekilde gelmektedir.

Ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanır?

2018 yılında 5 adet ehliyet sınavı gerçekleştirilecektir. MEB yayınladığı takvime göre ehliyet sınav sonuçlarını yaklaşık 7-10 gün içerisinde kendi sitesinden açıklamaktadır. Ayrıca sürücü kursları da ehliyet sonuçları hakkında adaylara bilgilendirme yapmaktadır. Ehliyet sınav sonuçları e-devlet sistemi üzerinden de öğrenilebilmektedir.

Artık elektronik ehliyet sınavı uygulanacağı için sınav bittiği andan itibaren adaylar hemen sonuçlarını öğrenebilecektir.

Sınava girecek adaylar geçmiş yıllara ait ehliyet sınav sorularına ulaşarak daha önceki sınavlarda çıkan sorulara göz atabilirler. Bu soruların birer kez çözülmesi ehliyet sınavında kolaylık sağlayacaktır. Her ne kadar müfredat değişse de çıkan sorular aşağı yukarı aynı şekilde gelmektedir.

Başarılar dileriz.

Arama Terimleri: ehliyet sınav soruları indir, ehliyet sinav sorulari 2018, ehliyet sınav soruları çöz 50 soru, ehliyet sınav soruları ve cevapları, bitilis ağstos ayı ehliyet sınavı
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 70 YORUM
 1. Kerem dedi ki:

  Arkadaşlar 28mayisata sınavım var eski şehirde elektoronikten nasıl yapacak yardım istiyorum side girenlerden sinava

 2. Anonim dedi ki:

  Allah yardımcımız olsun

 3. Ahmet dedi ki:

  Arkadaşlar ilk yardım dışına göz gezdirin zaten araçla ilgili çoğu unsuru biliyorsunuz ilk yardıma ağırlık verim

 4. Anonim dedi ki:

  21 de katılacak olan arkadaşlarımiza başarılar dilerim

  1. Anonim dedi ki:

   Sağol

 5. Anonim dedi ki:

  geriye dönükmü çalışıyosunuz son çikan sinavami

  1. İsimsiz dedi ki:

   21nisan da benimde sınavım var ilk defa katılıyorum nerden çalışacağımı bilmiyorum bana yardımcı olurmusunuz

   1. isimsiz dedi ki:

    siz bence eski sorulara çok bakın ve şok, komayla ilgili çok soru çıkıyo

   2. Anonim dedi ki:

    Bol bol test çöz ben öyle yapiyorum

   3. Anonim dedi ki:

    sınavınız nasıl geçti ? elektronik sınava katılacağım bende

   4. Anonim dedi ki:

    52 puan ne yaaa

  2. Anonim dedi ki:

   geriye dönük

1 7 8 9