Ehliyet Sınavına Girerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

6.680
A+
A-
Ehliyet Sınavına Girerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ehliyet Sınavına Girerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ehliyet sınavı hayatımız boyunca sürekli girdiğimiz sınavlardan biri gibi görünse de aslında yaşamımıza en çok etki eden sınavlardan biri. Sınavda başarılı olarak alacağımız ehliyet kendimizi olduğu kadar başkalarını da ilgilendiriyor.

Ehliyet sınavları yazılı sınav ve direksiyon sınavı olarak ikiye ayrılıyor. Yazılı sınavı geçenler direksiyon sınavına girmeye hak kazanıyorlar. Yazılı sınav test şeklinde gerçekleşiyor. Bu yazıda sınavda neler yapmamız gerektiğinden çok sınava girerken ve girmeden önce nelere dikkat etmemiz gerektiğinden bahsedeceğiz.

Yazılı sınava girmeden önceki gece kesinlikle erken yatmaya özen gösterin. Unutmayın ki uykunuzu alarak sınava girmeniz hem sınava daha iyi konsantre olmanız hem de sahip olduğunuz ve aklınızın bir köşesinde gizlenmiş bilgileri hatırlamanız açısından çok önemli. Sınava gireceğiniz yere sınav başlamadan en az yarım saat öncesinde gitmenizde fayda var. Yolda ya da sınav başlamadan önce herhangi bir aksaklıkla karşılaşıldığında bunun üstesinden gelebilmek için yeterli zamanınız oldun. Bazı kişiler sınav gününe kadar rahat bir tavır sergilerken sınava saatler kala psikolojik olarak strese ve endişeye kapılabilirler. Eğer sizde böyle bir kişiyseniz sınava gireceğiniz yere önceden gidebilir ve kendinizi sınav ortamına hazırlayabilirsiniz.

Çıkmış ehliyet sınav sorularını çözmek için tıklayınız.

Ne olursa olsun sınava giderken hala bir şeyler öğrenme çabasında olmayın. Soru çözmeyin ve mümkünse yazılı olan herhangi bir şey okumayın. Bu, uzun süren sınav sırasında gözlerinizin ağrımasına ve konsantrasyonunuzun bozulmasına sebep olabilir.

Yazılı sınavı kazasız belasız geçtiyseniz ikinci bir sınav olan direksiyon sınavına girmeye hak kazanırsınız. Direksiyon sınavı bilginizi sınamaktan ziyade becerilerinizi göstereceğiniz bir sınav olduğu için bu sınava hazırlanırken ve sınava gelirken tamamıyla dinlemiş bir bünye ile sınava girmek yararınıza olacaktır. Direksiyon sınavına gelirken kesinlikle uykunuzu almış olmanız gerek. Ayrıca, çoğu insan direksiyon sınavına önem vermedikleri için sınavdan önceki gün ertesi gün sınav yokmuş gibi hafta sonu yaşayışlarına devam etmekteler.

Direksiyon sınavından bir önceki gece insan vücudundan atılması uzun zaman alan alkollü içecekler içmekten kaçınınız. Gözetmenlerin bunu fark etmesi hem yazılı sınavınızın hem sözlü sınavınızın iptal edilmesine sebep olacağı gibi var olan ehliyet alma hakkınızın da iptal edilmesine sebep olabilir.

Arama Terimleri: EHLIYET SINAVINA GIRMEDEN ONCE DIKAT EDILMESI GEREKENLER, ehliyet yazılı sınavında dikkat edilmesi gerekenler

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.