Ehliyet Sınavında Kaç Soru Soruluyor?

2.196
A+
A-
Ehliyet Sınavında Kaç Soru Soruluyor?

11 Şubat 2017 Ehliyet sınavında kaç soru olacak?

İlk yardım 12 soru,

Trafik 23 soru,

Motor 9 soru ve

Trafik adabı 6 soru olmak üzere, toplam 50 soru sorulur.

(Çıkmış sorulara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.)

Ehliyet sınavı giriş belgesi nereden alınır?

Ehliyet sınavına girecek bir sürücü adayı giriş belgesini sürücü kursundan alabilir. İnternet yoluyla veya posta yoluyla giriş belgesini teslim alamazsınız. Sürücü kursu ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin ilgili birimleri tarafından imzalı olması gerekmektedir. Bu belgede, sınava nerede gireceğiniz, kaçıncı hakkınız için sınava gireceğiniz, sınav saatiniz, sınav süresi ve kişisel bilgileri yer alır. Sınav giriş belgeleri 6 Şubat 2017 pazartesi gününden itibaren sürü kursundan temin edilebilir.

Ehliyet sınavı saat kaçta başlıyor? Kaç dakika sürüyor?

Ehliyet sınavı 2017 yılından itibaren Türkiye genelinde saat 14:00’de başlar 15:00’de biter. Sınavı erken biten aday sınav bitmeden salonu terk edemez. Sınava geç gelen içeriye alınmaz. Sınav saatine dikkat ediniz.

11 Şubat 2017 Ehliyet sınavın ücreti ne kadar?

Ehliyet teorik sınavı giriş ücreti 60 TL‘dir. Bu ücret MEB’e ödenen resmi bir ücrettir. Sürücü kursu sizin adınıza ödeyip ücreti sizden tahsil etme yoluna gidebileceği gibi sizlerin ödeyip dekontun kendilerine teslim edilmesini talep edebilir. Direksiyon sınavına giriş için ödenecek ücret ise 80 TL‘dir. 11 Şubat 2017 Ehliyet sınavının son başvuru tarihi 09 Ocak 2017’dir.

11 Şubat Ehliyet sınavı soruları ne zaman açıklanır?

Ehliyet sınavı biter bitmez sorular yayınlanmıyor. Tahmini olarak 3-6 gün arasında sorular yayınlanıyor. Meb yayınladıktan sonra sizler için online test oluşturuyor ve hizmetinize sunuyoruz.

11 Şubat 2017 Ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanır?

Ehliyet sonuçlarının açıklanacağı tarihler, MEBin yayınlamış olduğu takvime göre belirleniyor. Normal olarak açıklanma süreci 12 gün sürüyor. Bir sürpriz olmazsa eğer ehliyet sınav sonuçları 23 -25 Şubat 2017 tarihlerinde açıklanacaktır.

Ehliyet sınavına nasıl çalışılır?

Kesinlikle sürücü kursunun vereceği teorik eğitimlere katılınız. Çünkü alacağınız bu değerli bilgiler direksiyon sınavlarında da çok işinize yarayacak. Teorik sınavda öğrendikleriniz direksiyon sınavlarında karşınıza birer belirleyici kriter olarak çıkacaktır. İkinci önerimiz çıkmış ehliyet sınav sorularını çözmenizdir. Çıkmış soruları çözerek: soru tiplerini görebilirsiniz. Daha önce sorulmuş soruları analiz ederek önemli noktaların neler olduğunu anlayabileceksiniz. Sitemizde yer alan online test kısmından geçmiş sınavlara ait soruları sınav ortamında gibi çözerek kendinizi geliştirebilirsiniz. Online test sistemimiz ezberi engellemek için her açılışında soruların yerlerini değiştirir.

Ehliyet sınavından geçmek için kaç doğru yapmak gerekir? Kaç puan almam lazım?

Yeni müfredat ehliyet sınavında toplam 50 soru sorulur. Her soru 2 puandır. Toplam 35 doğru yapan aday 70 puan alarak sınavdan başarılı olur. Sınavda en fazla yapacağınız yanlış veya eksik işaretleyeceğiniz soruların sayısı 15’i geçmemelidir.

11 Şubat 2017 Ehliyet sınavına girenlerin direksiyon sınav tarihleri ne zaman?

Ana sınavı 18-19 Mart 2017’dir. Bu sınavdan kalan adaylar 8-9 Nisan 2017 tarihinde tekrar sınava girebilir. Fakat bu tarihler net değildir. İlçelerdeki aday yoğunluğuna ve planlama düzenine göre değişebilir.

Sınavdaki 1. Grup ve 2. Grup kavramları neyi ifade eder?

1.Grup: 2016 yılı öncesinde sürücü kursuna başvuru yapan adaylara sorulan soruları ifade eder.
2. Grup : 2017 yılından itibaren sürücü kurslarına kayıt olan sürücü adaylarına sorulan soruları ifade eder. İki Grup arasındaki en büyük fark, 2. Gruba trafik adabı sorusu sorulmasıdır. Toplam soru sayısı aynıdır. Sınavda her iki grup için K,L,M ve N kitapçıkları şeklinde sorular sorulacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.