Mart 2019 Elektronik E-sınav Soruları

2.192
A+
A-

2019 yılı Mart ayında sorulan e-sınav soruları nelerdir? Elektronik ehliyet sınavında neler soruluyor? Ehliyet sınav sorularını çözmek ve ehliyet denemelerine katılmak için yazımızın devamına göz atın.

2018 yılı sonlarından itibaren MEB ehliyet sınavlarını elektronik ortamda uygulamaktadır. Bu sınavlarda adaylar sorulara bilgisayar, tablet üzerinden cevap vermekte ve sınav sonunda sonuçlarını anında öğrenebilmektedir.

2018 yılında son merkezi sınav 4 ağustos tarihinde gerçekleşmiş ve bu sınavın sorularını MEB yayınlamıştır. Bu sınavdan sonra merkezi sınav yerine e-sınav gerçekleştirilmiş ve artık sorular yayımlanmamaktadır.

Sizler için geçmiş yıllarda çıkmış ehliyet sınav sorularını (2018-2017-2016) test haline getirdik. Ayrıca bu sınavlar haricinde sizler için ehliyet denemeleri oluşturduk. Her geçen gün ehliyet denemelerini artırıyoruz. Kendinizi deneyerek sınava hazır olup olmadığınızı test edebilirsiniz.

Malesef e-sınav sorularına ulaşamazsınız, Mart ayı içerisinde ehliyet sınavına katılan adaylar hatırladıkları soruları yorum kısmına yazabilirsiniz. Böylece diğer arkadaşlarınız da hangi tarzda sorular geldiğini öğrenebilir. Herkese başarılar dileriz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Erkan dedi ki:

  Size cok tesekkur ederim sizin sayenizde gectim sinavi

  1. admin dedi ki:

   Biz teşekkür ederiz 🙂 hayırlı olsun

 2. Adem dedi ki:

  Sorular zor ve böyle olacaksa ehliyet hiç vatan dada vermeyin