Online Ehliyet Sınavı

6.425
A+
A-
Online Ehliyet Sınavı

Online Ehliyet Sınavı

Yeni müfredata uygun olarak hazırlanan online ehliyet sınavı ile çıkmış sınavlarda sorulan soruları çözebilirsiniz. 2018 yılı ehliyet sınavı ile 2017 yılı ehliyet sınavında sorulan soruları ister 50 soru olarak isterseniz konu konu (ilk yardım soruları, trafik ve çevre soruları, araç tekniği soruları, trafik adabı soruları) soruları bulabilirsiniz.  Eksik olduğunuz yerlerde ehliyet ders notları kısmından konuları gözden geçiriniz.

2018 yılı için 5 adet ehliyet sınavı yapılacaktır. Motorlu Taşıt Sürücü Adayları Sınavı’nda (Teorik Sınav) çıkmış sınav soruları ile hazırlanmış Online Ehliyet Testleri ile gerçek bir sınav heyecanı ile sınava en iyi şekilde hazırlanabilirsiniz. İlk Yardım, Trafik ve Çevre, Araç Tekniği ve Trafik Adabı derslerinden oluşan ehliyet sınav soruları ile oluşturulan deneme sınavlarını çözebilirsiniz.

Ehliyet sınavı, 50 adet sorudan oluşur. Bu sorulardan 23 tanesi trafik ve çevre konularından, 12 tanesi ilk yardım konusundan, 9 tanesi araç tekniği (eski adı motor) ve 6 tanesi de trafik adabı konusundan gelmektedir. Çıkmış sınav soruları yayınlandıktan sonra sitemize yüklenmektedir. Aşağıdaki linklerden ehliyet sınav soruları bilgilerine ulaşabilir, sınavları online olarak çözebilirsiniz.

ehliyet sınav bilgileri 2018

Ehliyet sınavını geçmek için kaç doğru yapmalıyım?

Ehliyet sınavında 70 barajını geçmeniz için 50 sorudan en az 35 tanesine doğru cevap vermelisiniz. Adaylar 50 sorudan 35 tanesine doğru cevap vermek zorundadır. 35 soruya doğru cevap verenler 70 puan alarak ehliyet sınavından başarılı olurlar.

2018 Yılında kaç tane ehliyet sınavı yapılacak? Tarihleri nedir?

MEB tarafından yayınlanan takvime göre 2018 yılında 5 adet ehliyet sınavı uygulanacaktır. Bu sınavlar teorik sınavlardır. İsteyenler ehliyet e-sınava başvurup daha fazla sınav hakkı elde edebilirler.

Çıkmış sınav sorularına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

direksiyon sinav tarihleri 2018 728x410 - Online Ehliyet Sınavı
Arama Terimleri: online ehliyet sınavı
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.