Ehliyet Sınav Ücreti 2020 Yılında Ne Kadar?

2.920
A+
A-

Ehliyet sınavına giriş için 2020 yılı ücretleri belli oldu. MEB tarafından yayınlanan kılavuza göre yeni belirlenen sınav ücreti yazımızda yer almaktadır. Ehliyet sınavı yerine geçen e-sınav için belirlenen ücret ve harç ücretleri detayları için yazımıza göz atın.

EHLİYET SINAV ÜCRETİ 2020

Ehliyet sınav ücreti 2020 yılı için ne kadar oldu? 2020 Yılı için MEB’in belirlediği fiyat tüm e-sınavlar için aynıdır. 2019 yılı 90 TL olan ehliyet sınav ücreti 2020 yılında 100 TL’ye yükselmiştir.

# Ayrıca direksiyon sınav ücreti 2020 yılında 120 TL olmuştur.

Ehliyet sınav ücretini ücretini T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O, Türkiye Halk Bankası A.Ş. Şubelerinden birine “Kurumsal Tahsilât Programı” aracılığı ile kendi T.C kimlik numarasına göre MTSKS takviminde belirtilen sınav ücreti yatırma süresi içerisinde sınavın adıyla yatıracaktır.

MTSKS ücretini T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O, Türkiye Halk Bankası A.Ş. Şubelerinden birine “Kurumsal Tahsilât Programı” aracılığı ile kendi T.C kimlik numarasına göre MTSKS takviminde belirtilen sınav ücreti yatırma süresi içerisinde sınavın adıyla yatıracaktır.

Kursiyer, banka dekont/ATM işlem fişini MTSKS uygulama takviminde belirtilen başvuru süresi içinde Özel MTSK müdürlüğüne teslim edecektir. T.C. kimlik numarası yanlış ise sorumluluk kursiyerin olacaktır. MTSKS takviminde belirtilen sınav ücreti yatırma süreleri değiştirilmez ya da uzatılmaz.

E-SINAV BAŞVURU ÜCRETİ ve BANKA İŞLEMLERİ

Kursiyer, 2020 yılında her ehliyet sınav dönemi için ayrı ayrı olmak üzere KDV dahil 100 TL MTSK e-sınav ücretini T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O, Türkiye Halk Bankası A.Ş. Şubelerinden birine “Kurumsal Tahsilat Programı” aracılığı ile e-sınav ücretini kendi T.C. kimlik numarasıyla süresi içerisinde yatıracaktır.

Kursiyer, banka dekontu/ATM işlem fişini MTSKS uygulama takviminde belirtilen başvuru süresi içinde Özel MTSK müdürlüğüne teslim edecektir.

T.C. kimlik no yanlış ise sorumluluk kursiyerin olacaktır.

E-SINAV BAŞVURU ŞARTLARI

Adaylar, e-Sınava girecek kursiyerler sertifika türlerine göre; “M”, “A1”, “A2”, “A” ,”B1″ “B” “D1” “D” “C1” “C” ve “F” sertifika sınıfı türlerine ait;

*İlk Yardım

*Trafik ve Çevre

*Araç Tekniği

*Trafik Adabı

derslerinden sorumlu olacaktır.

“D” “C1” “C” ve “F” sertifika türünden

a. Kursiyerin “M” “A1” “A2” “A” “B1” “B” “D1” teorik eğitimini tamamlamış olması.

b. Kursiyerin e-sınav ücretini yatırmış olması.

ç. Kursiyerin e-Sınav Randevu Sistemi üzerinden sınav randevusu almış olması.

ç. Kursiyerin son katıldığı e-sınav uygulamasının üzerinden en az 15 (onbeş) gün geçmiş

olması.

d. Sınav hakkı biten kursiyerlerin dosyası kapandığından e-sınav başvurusu için Özel MTSK müdürlüğüne yeniden kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

elektronik ehliyet sinav tarihleri 375x211 - Ehliyet Sınav Ücreti 2020 Yılında Ne Kadar?
elektronik ehliyet sınav tarihleri
surucu kursu fiyatlari 375x211 - Ehliyet Sınav Ücreti 2020 Yılında Ne Kadar?
sürücü kursu fiyatları
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.