21 Nisan 2018 Ehliyet Sınav Soruları Çöz & İndir

21 Nisan 2018 Ehliyet Sınav Soruları

21 Nisan ehliyet sınav soruları onşine olarak çözmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

21 Nisan 2018 ehliyet sorularını online çöz

21 Nisan 2018 ilk yardım sorularını online çöz

21 Nisan 2018 trafik sorularını online çöz

21 Nisan 2018 araç tekniği sorularını online çöz

21 Nisan 2018 trafik adabı sorularını online çöz

21 Nisan 2018 Ehliyet Soruları İndir

21 nisan ehliyet soruları indirmek için tıklayın

Bu yazımızda sizlere 2018 yılının ikinci ehliyet sınavı olan 21 Nisan 2018 ehliyet sınavına nasıl hazırlanmanız gerektiğini aktaracağız. Öncelikle, ehliyet sınavına girecekler için en iyi yöntem, kayıt olduğunuz sürücü kursunda verilen derslere eksiksiz olarak katılmak olacaktır. Çoğu kişinin önemsemediği bu ayrıntı ile, aslında onlarca kitaptan öğrenemeyeceğiniz bazı ufak detayları bile sürücü kursunda öğrenerek sınavdan geçmenizi kolaylaştıracaktır. Bazı şeylerin kitaptan okuyarak öğrenilmeyeceğini unutmayın. Böyle durumlarda dersleri veren öğretmenler sizlere açıklayıcı şekilde yardımcı olacaklardır. Örneğin motor dersi, siz kitaptan motor kısmında yer alan parçaları görebilirsiniz ama unutmayın ki pratik yapmak her zaman teoriden daha önemlidir. Sürücü kursunda öğretmenin size parçaları birebir göstermesi sayesinde sınavda gördüğünüz an işaretleyip geçeceksiniz.

Kursun yanında sizlere kurs tarafından verilen kitaplardaki ve internet üzerinden de kolayca bulacağınız ehliyet sorularını çözmenin büyük faydası olacaktır. Bunların yanında yine internetten daha önceki dönemlerde sorulan ehliyet sınav sorularını da kolaylıkla bulup onları da çözebilirsiniz. Geçmiş dönemlerde sorulan soruları çözerken, soruların büyük çoğunluğunun birbirine benzer sorular olduğunu fark edeceksiniz. Bu anlamda soruları ezberlemek yerine soruların mantığını anlamaya çalışmanız size büyük kolaylık sağlayacaktır.

Sitemizde yer alan çıkmış sınav sorularını günlük birer kez çözmeniz size ekstra fayda sağlayacaktır. Genel olarak MEB’in soru havuzu benzer soruları içeriyor. Bu soruları çözdüğünüz de sınavda rahat edeceğinizden şüpheniz olmasın. Hatta çok tekrar yaptığınızda bazı soruların sadece şıklarının değiştiğini bile görebileceksiniz. Bu durumda 1 dakika bile sürmeden diğer soruya geçeceksiniz. Unutmayın sınavda süre önemlidir. Ne kadar çok soru çözerseniz o kadar sorular aşina olursunuz.

Diğer bir konu ise sitemizde yer alan ehliyet sınavı ders notları kısmından ehliyet sınavına hazırlık yapabilirsiniz. Aşağıdaki linkten sayfamıza ulaşabilir ve mesai arasında ve ya yolda bile ehliyet ders notlarını gözden geçirerek sınava kolayca hazırlanabilirsiniz.

21 Nisan 2018 ehliyet sınav soruları Meb tarafından sınav sonrası yayınlandığı an sitemizden duyuru yapılacak ve 21 Nisan ehliyet sınav soruları sisteme yüklenecektir.

Ehliyet sınavında hangi konulardan sorumluyum?

Kursiyer, en fazla 4 (dört) teorik, 4 (dört) uygulama sınavına girme hakkına sahiptir. Sınav döneminde sınava girmeyen kursiyerin 1 (bir) hakkı kullanılmış sayılır. Teorik sınava girecek kursiyerler; “M”, “A1”, “A2”, “A” ,“B1” “B” ve “F” sertifika sınıfı
türlerine ait;

 • İlk Yardım
 • Trafik ve Çevre
 • Araç Tekniği
 • Trafik Adabı

derslerinden sorumlu olacaktır.

“D1” “D” “C1” ve “C” ve “CE” sınıfı sürücü sertifikası alacaklarda deneyim şartı arandığından teorik sınavlardan muaf tutulmaktadır.

Ehliyet sınavını geçmek için kaç puan almam gerekir?

Kursiyerlerin sorulara verdikleri doğru cevap sayıları tespit edilir, yanlış cevaplar dikkate alınmaz. (Doğru yanlışı götürmez.) Tespit edilen doğru cevap sayıları üzerinden 100 puandan hesaplama yapılır. 100 üzerinden 70 ve üzeri puan alan kursiyer başarılı sayılır.

Merkezî sistem sınavında her soru puan olarak eşit ağırlığa sahiptir. (Her soru 2 puan) Teorik derslerin tamamı için bir sınav yapılarak tek notla 100 tam puan üzerinden değerlendirilir. Sınavda 70 ve üzeri puan alan kursiyerler başarılı sayılır.

106 Comments

 1. Zeynep dedi ki:

  3 mayis ta aciklanacak 3 nisan degil duzeltiyrum

 2. Zeynep dedi ki:

  Bu kadar kargasaya ne gerek vaar 3 nisan persembe aciklanacak ya gecmissindir ya da gecememissindir persembe gorur kendini 4 agustos saat 14.00 te tekrar sinava girersin ama sorular kolaydi sadece bir kac tane mantik ile yurutmeniz gereken sorular vardi kaldi ki bu soru tipleri her sinavda vardir

  1. Zeynep dedi ki:

   3 nisan degil 3 mayis duzltiyrm

 3. Gül dedi ki:

  Ya bu acıklansaydı ben kaldım gibi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir