11 Şubat 2017 Ehliyet Sınav Yeri Öğrenme

437
A+
A-
11 Şubat 2017 Ehliyet Sınav Yeri Öğrenme

11 Şubat 2017 Ehliyet Sınav Yeri Öğrenme

 

2017 Yılının ilk ehliyet sınavı 11 Şubat tarihinde saat 14:00′ gerçekleştirilecektir. Sınavda sürücü adaylarına 50 soru sorulacak, bu 50 sorudan 35 soruya doğru yanıt verenler yazılı sınavı geçecektir.

Ehliyet sınavına giriş belgelerini sürücü kursunuzdan isteyiniz.

a)Sınav giriş belgesi, renkli ve fotoğraflı olup söz konusu belgede kursiyerin salon ve kimlik bilgileri yer alır. Salon bilgilerinde kursiyerin sınava gireceği sınav bölgesi (il/ilçe), bina, salon, sıra ve adres bilgileri yer alır. Kursiyer, fotoğraflı sınav giriş belgesinde belirtilen sınav bölgesinde, binada, salonda ve sırada sınava girecektir. Ancak, olağanüstü durumlarda (doğal afet, yangın ve benzeri) Bölge Sınav Yürütme Komisyonunun teklifi ve ÖDSGM’ nin uygun görüşü ile kursiyerin sınav yeri değiştirilebilir.

b) Her sınav için yeniden düzenlenen sınav giriş belgesinde Özel MTSK müdürlükleri adı ile sınav tarihi, saati, sınava gireceği ders ve kaçıncı sınav hakkını kullandığı, sınava gireceği sürücü belgesi sınıfı ve dikkat bölümleri yer alır. Kimlik bilgilerinde kursiyerin T.C. kimlik numarası, adı-soyadı, baba adı, doğum yeri ve tarihi bulunur.

c) İlçe millî eğitim müdürlüğü, Özel MTSK müdürlükleri tarafından Özel MTSK Modülünden fotoğraflı olarak alınacak olan sınav giriş belgesi ile ilçe millî eğitim müdürlüğü İLSİS veri tabanındaki fotoğrafın uyumunu kontrol ettikten sonra fotoğrafın üzerini kapatmayacak şekilde sınav giriş belgesini mühürleyecektir. Özel MTSK müdürlüğü de sınav giriş belgesini mühürleyerek imza karşılığı kursiyere teslim edecektir. Böylece fotoğraflı sınav giriş belgesi üzerinde iki adet mühür bulunacaktır.

ç) Kursiyerlere ayrıca renkli fotoğraflı sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir.

 

Ehliyet sınavına hala hazır değilseniz sitemizde yer alan ehliyet sınav soruları yardımıyla ister masaüstünden ister mobilden kolayca hazırlanabilirsiniz. Çıkmış soruları çözmek size sınavda faydalı olacaktır. Sorulara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

 

Ehliyet sınav soruları

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.