29 Temmuz Ehliyet Sınav Sonuçları

1.349
A+
A-
29 Temmuz Ehliyet Sınav Sonuçları

29 Temmuz Ehliyet Sınav Sonuçları Sorgulama Ekranı

29 Temmuz 2017 tarihinde 2017 yılının 3. ehliyet sınavı yapıldı. Daha önce 11 Şubat ve 20 Mayıs tarihlerinde yapılan ehliyet sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihleri sitemizden duyurmuştuk. Sınava katılan adaylara en hızlı şekilde sınav sonuçlarını ve sonuçların açıklanacağı tarihi duyurmaya çalışacağız.

29 Temmuz ehliyet sınavında 50 soru sorulacak, bunlar trafik ve çevre, araç tekniği, ilk yardım ve trafik adabı konularını kapsayacaktır. Çıkacak olan 50 sorudan 35 ine doğru cevap verenler başarılı sayılacak ve Direksiyon sınavına girmeye hak kazanacaklar.

MEB tarafından yayınlanan takvime göre 29 Temmuz ehliyet sınav sonuçları, 10 Ağustos tarihinde açıklandı. Sonuçlar MEB sayfasında yayınlandığı an uygulamamızı indiren adaylara otomatik bilgilendirme yapılacaktır.

Uygulamamızı indirmek için tıklayınız.

29 Temmuz ehliyet sınav sonuçları için (MEB Sayfası) tıklayınız.

29 Temmuz ehliyet sınav soruları için tıklayınız.

 

Ehliyet sınav sonucunu öğrenmek isteyen adaylar buraya tıklayarak MEB’in sayfasına gitmeli, ardından aşağıdaki gibi açılan sayfaya T.C. Kimlik numaralarını hatasız şekilde girmelidir.

www.google.com

Daha sonra alt kısımda yer alan “Güvenlik Kodu”  bölümüne yanda çıkan rakam ve sayıları (büyük küçük harf dikkat ederek) doğru şekilde yazdıktan sonra sonuçlarına ulaşabilecektir.

Ehliyet Sınavından Başarılı Olmak için Kaç Doğru Yapmalıyım?

50 sorudan 35 ini yapan adaylar 70 puan alacak ve sınavda başarılı sayılacaktır. Sitemizde yer alan geçmiş sınavlara ait soruları bir kez olsun çözmeniz size fayda sağlayacaktır.

29 Temmuz ehliyet sınavından sonraki sınav ne zaman?

29 Temmuzda ehliyet sınavından başarılı olamayan adaylar için bir sonraki sınav 7 Ekim 2017 tarihinde yapılacaktır. Umarım başarılı olmuşsunuzdur 🙂 Sonuçları yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek yazılarımız:

Ehliyet sınav soruları için tıklayınız.

Direksiyon sınav tarihleri için tıklayınız.

Ehliyet sınav takvimi için tıklayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Ayşe Tez dedi ki:

    sonuçlar açıklandı mı

    1. admin dedi ki:

      Sonuçlar 10 Ağustos Perşembe günü açıklanacaktır.