4 Ağustos 2018 Ehliyet Sınav Sonuçları

4.316
A+
A-

4 ağustos 2018 ehliyet sınavına katılan adaylar için hazırlanan, ehliyet sınav soruları ve ehliyet sınav sonuçlarına ait tüm bilgiler yazımızın devamında yer almaktadır.

4 Ağustos 2018 Ehliyet Sınav Sonuçları

 

4 Ağustos 2018 Ehliyet Sınav Sonuçları

2018 yılının üçüncü ehliyet sınavı 4 Ağustos 2018 tarihinde gerçekleştirilecek. MEB tarafından yayınlanan takvime göre 4 Ağustos ehliyet sınav sonuçları, 16 Ağustos 2018 (perşembe) tarihinde açıklanacak. Sınav sonuçları açıklandıktan sonra sonuç linkini sitemizde bulabilirsiniz. Ayrıca 4 Ağustos ehliyet sınav sorularını da sitemizde sınavdan sonra bulabileceksiniz. Ehliyet sınavından başarılı olmak için 50 sorudan 35 tanesine doğru cevap vermeniz gerekir.

Ehliyet Sınav Sonucunu öğrenmek isteyenler, sınav sonuçları açıklandıktan sonra http://www.meb.gov.tr/index.php adresinde alt kısımda yer alan “Sınavlar” kısmından yer alan “4 Ağustos 2018 tarihinde yapılan MTSK sınav sonuçları” linkine tıklayarak sonuçlara ulaşabilirler.

ehliyet sonuç ekranı - 4 Ağustos 2018 Ehliyet Sınav Sonuçları

04 Ağustos 2018 ehliyet sınavında başarısız olanlar için bir sonraki ehliyet sınavı 20 Ekim 2018 ehliyet sınavıdır.

4 Ağustos 2018 Ehliyet Sınav Soruları

4 Ağustos ehliyet sınav soruları için tıklayınız.

Ehliyet sınav sonuçlarını nasıl öğrenebilirim?

04 Ağustos 2018 ehliyet sınavında 50 soru sorulacak, bunlar trafik ve çevre, araç tekniği, ilk yardım ve trafik adabı konularını kapsayacaktır. Çıkacak olan 50 sorudan 35 ine doğru cevap verenler 70 puan alarak başarılı sayılacak ve direksiyon sınavına girmeye hak kazanacaklar.

Ehliyet sınav sonucunu öğrenmek isteyen adaylar buraya tıklayarak MEB’in sayfasına gitmeli, ardından aşağıdaki gibi açılan sayfaya T.C. Kimlik numaralarını hatasız şekilde girmelidir.

Daha sonra alt kısımda yer alan “Güvenlik Kodu”  bölümüne yanda çıkan rakam ve sayıları (büyük küçük harf dikkat ederek) doğru şekilde yazdıktan sonra sonuçlarına ulaşabilecektir.

Ehliyet Sınavından Başarılı Olmak için Kaç Doğru Yapmalıyım?

50 sorudan 35 ini yapan adaylar 70 puan alacak ve sınavda başarılı sayılacaktır. Sitemizde yer alan geçmiş sınavlara ait soruları bir kez olsun çözmeniz size fayda sağlayacaktır.

Sonuçları yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek yazılarımız:

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Anonim dedi ki:

    Tali yol işareti vardı.

  2. Anonim dedi ki:

    Sinava girdik ama hayirlisi