Ehliyet Randevusu Alma

3.360
A+
A-

Ehliyet randevusu nereden alınır? Ehliyet randevu şartları nedir? Ehliyet ücreti nedir? gibi soruların cevabı yazımızın devamında…

Ehliyet Randevusu Alma

EHLİYET RANDEVUSU ALMA

Ehliyet Yenileme ve Değiştirme Randevusu

Ehliyet randevusu, son yapılan düzenlemeler ile birlikte ehliyet ve pasaport işlemleri emniyetten nüfus müdürlüklerine aktarıldı. Daha önceden trafik tescil şubelerinde yapılan ehliyet işlemlerini Nisan 2018 tarihi itibariyle nüfus müdürlükleri yapacak. Bu tarihten itibaren emniyete gitmenize gerek kalmadı.

Yapılan düzenleme ile beraber, ehliyet sayfasından alınan randevu da değişmiş oldu. nüfus kayıt sisteminde yapılan düzenleme ile randevu sistemi açılmış oldu. Bu linke aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz. Ayrıca vatandaşlar ALO 199 Vatandaş Etkileşim Merkezi’nden kolayca randevu alabilecek.

Ehliyet Yenileme & Değiştirme Randevusu Alma

Randevu alma işlemlerini gerçekleştirdikten sonra evraklarınızı hazırlamalı ve gereken ücretleri randevuya gitmeden önce kesinlikle yatırmalısınız.

Randevu alabileceğiniz link:

Trafik.gov.tr adresinde yapılan açıklama şu şekildedir:

Trafik Tescil Şube Müdürlüğü ve İlçe Trafik Tescil Şube Müdürlüklerince yürütülmekte olan SÜRÜCÜ BELGESİ MÜRACAAT İŞLEMLERİ 29.03.2018 günü saat 17:00 ‘da sonlandırılacak olup, eski tip sürücü belgesinin yenilenmesi ve sürücü belgesi ile ilgili tüm işlemler NÜFUS ve VATANDAŞLIK İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE bağlı Nüfus Müdürlüklerince yapılacaktır. ​

Daha önce yazılmış olan makalemizde ehliyet randevu ve ehliyet alma işlemleri için neler yapmanız gerektiği yazılmıştır. Bu linke aşağıdan ulaşabilirsiniz. Bu haberde yazılan yazılan randevu sayfası hariç geçerliliğini korumaktadır.

Ehliyetinizi alma, Bekleme süreci

İşlemleriniz tamamlandıktan sonra size geçici bir sürücü belgesi verilir. Ama paniklemeyin, bu belge zaten 15 gün süre geçerlidir. Bu süre zarfında yenilenen ehliyetiniz adresinize posta ile gönderilir. Ehliyet yenileme işlemlerinden sonra yaklaşık 1-2 hafta içerisinde çipli yeni ehliyetinize kavuşacaksınız.

Ehliyet belgesi yenileme işlemlerinin en son başvuru tarihi 13.12.2020 tarihidir. Belirtilen tarihe kadar eski ehliyetinizi kullanabilirsiniz.

Yenilenen ehliyetlerin geçerlilik süreleri ise: M, A1, A2, A, B1, B, BE, F ve G sınıfı sürücü belgeleri 10 yılda bir değişecek,
C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D ve DE sınıfı sürücü belgeleri ise 5 yıl süreyle geçerli olacaktır.

Arama Terimleri: ehliyet randevu, 2019 ehliyet yenileme randevu alma, ehliyet randevu alma 2019, ehliyet değişimi için randevu, ehliyet için randevu almak

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.